Juras porównuje stawki zawodników MMA do stawek celebrytów: "Sportowcy za narażanie zdrowia i treningi w pocie czoła dostają 500 złotych"

Można zakrzywiać rzeczywistość ale skoro jest podaż to jest i popyt, co organizatorzy Fame MMA skrzętnie wykorzystali, a to nie koniec takich "projektów" na polskiej scenie sportów walki. Wiem, że wśród wchodzących tam do klatki youtuberów i innych internetowych celebrytów jest kilku gości, którzy na poważnie zajęli się sportem i sumiennie przygotowali do swoich walk. Prawdopodobnie to dopiero początek ich przygody ze sportem, a że z miejsca mają gdzie się sprawdzać przed dużą widownią zgarniając za to sporą kasę jak na polskie warunki płacowe, to dlaczego mają z tego nie skorzystać - tłumaczy w rozmowie z Pudelkiem.

Gorzej, jak do klatki wchodzą osoby, które mają w du*ie ten sport, a jedynym argumentem dlaczego to robią, są zgadzające się lajki i wątpliwy wzrost popularności. Jak mają się czuć Ci wszyscy, którzy w pocie czoła, poświęcając swoje najlepsze lata na treningi goniąc marzenia o zostaniu pro sportowcem w MMA, gdy za walkę z narażeniem zdrowia zgarniają na początku po 500 złotych? Nie o taką promocję MMA walczy w tym kraju wiele osób. Przez pryzmat "freak fightów" na różnych galach ludzie dostają jasną informację, że lepiej być "znanym bo jest się znanym", często z jakiejś życiowej patologii, niż poświęcić się pracy nad swoim sukcesem. Śmiało niech organizują takie walki ale nazwijmy to może programem rozrywkowym "Walki z gwiazdami" aby nie kojarzyć takich wydarzeń z wymagającym sportem jakim jest MMA, bo to po prostu żenujące dla dyscypliny - apeluje Juras.

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 03 kwietnia 2019 o 10:04 przez jatoja

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 18 sierpnia 2019 o 13:08 przez jatoja
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 18 sierpnia 2019 o 14:08 przez jatoja
Źródło: https://www.instagram.com/joanna_osyda/?hl=pl
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 18 sierpnia 2019 o 14:08 przez jatoja
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 23 sierpnia 2019 o 21:08 przez jatoja
Dlaczego okna w samolocie muszą być odsłonięte na czas startu i lądowania?
Jeśli lecieliście kiedykolwiek w życiu samolotem, to zapewne natknęliście się na coś takiego. Chodzi oczywiście o prośbę załogi o odsłonięcie okien krótko przed lądowaniem. Okna odsłonięte są także w trakcie startu maszyny. Czy chodzi tutaj o przygotowanie pasażerów do pierwszego kontaktu z ziemią po tak długim czasie spędzonym w powietrzu? Zdecydowanie nie. Chodzi o coś ważniejszego niż zwyczajny komfort psychiczny uczestników lotu.

Odpowiedź na to pytanie znaleźliśmy na portalu Quora. Udzielili je przedstawiciele branży lotniczej – oficer ds. bezpieczeństwa lotów, pilot i członek IATA, Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych.

Okna są więc odsłonięte ponieważ pasażerowie mogą przydać się załodze samolotu. Jeśli tylko coś pójdzie nie tak – z silników zacznie wydobywać się dym itp. – pasażerowie na pewno natychmiast dadzą o tym znać. Jeśli załoga miałaby w tym przypadku polegać tylko na sobie, to na pewno całość byłaby dużo trudniejsza do ogarnięcia.

Na wypadek katastrofy okna muszą być odsłonięte. Załoga w takiej sytuacji musi dobrze widzieć co dzieje się na zewnątrz samolotu i zaplanować całą procedurę. W tym przypadku mogą liczyć się nawet sekundy. Personel naziemny ma w takiej sytuacji również lepszy wgląd do wnętrza maszyny.

Ludzki wzrok potrzebuje kilku chwil, aby przyzwyczaić się do dziennego światła. Jeśli więc lot odbywa się w dzień i nagle wpuszczono by światło do wnętrza samolotu, to każdy pasażer na moment mógłby zostać oślepiony. Taka sytuacja nie brzmi wprawdzie wcale groźnie, pomyślcie jednak co by było, gdyby coś takiego wydarzyło się w trakcie awarii, kiedy to trzeba wszystkich natychmiast ewakuować. Oto kolejny powód.

Linie lotnicze mają jednak swój wewnętrzny regulamin i nie u każdego przewoźnika trzeba odsłaniać okna przed lądowaniem.
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 20 sierpnia 2019 o 21:08 przez e-wonsz