To prawdziwa rewolucja! Starbucks rezygnuje z plastikowych słomek, oto czym je zastąpią
Przywódcy największych krajów na swiecie - z małymi wyjątkami - zgodnie twierdzą, że plastik jest prawdziwą plagą naszych czasów. Nie trzeba płynąć na wyspy Indonezji, aby przekonać się o tym, że plastikowe śmieci można znaleźć nawet w najbardziej niedostępnych dla człowieka miejscach. Wsyatrczy spacer do lasu w swojej okolicy i odrobina uwagi. Tym co na pewno rzuci się od razu w oczy, sa plastikowe śmieci. Jest ich po prostu mnóstwo. 

Dlatego coraz więcej krajów decyduje się na wprowadzenie zakazów lub ograniczeń zwiazanych z używaniem i produkcją drobnych plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku. Wśród nich znajdują się m.in. plastikowe słomki do napojów. 

Idąc tym samym tokiem myślenia, sieć kawiarni Starbucks postanowiła również wycofać plastikowe słomki ze swoich lokali. Jest to jedna z największych tego typu firm na świecie, więc ta jedna drobna zmiana miałaby ogromny wpływ na środowisko. CEO firmy, Kevin Johnson, zapowiedział, ze ten plan zostanie zrealizowany do roku 2020. 

Czym jednak kawiarnia planuje zastąpić słomki? Czyżby były  to słomki z innego materiału? A może lepiej w ogóle z nich zrezygnować? Prawdopodobnie tak właśnie będzie. Zamiast słomek kawiarnia zacznie stosować kubki z dziubkiem, tzw. „sippy cups”. Wyglądają one mniej więcej tak (zdjęcie poniżej), a zasada ich działania jest bardzo prosta: przykładasz do ust i pijesz. Firma zapowiada również, że dla wymagających wciąż będą dostępne słomki z innych materiałów - takich, jak biodegradowalny plastik czy papier. 

 
14 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 10 lipca 2018 o 15:07 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

W Brazylii każdy więzień może skrócić swój wyrok o cztery dni, czytając jedną książkę.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 18 września 2019 o 15:09 przez Defdef

John Carpenter to pierwsza osoba, która wygrała amerykańską wersję Milionerów. Mężczyzna w ostatnim pytaniu użył "telefonu do przyjaciela" tylko po to, żeby poinformować swojego ojca, że nie potrzebuje jego pomocy, bo zna odpowiedź na pytanie i za parę sekund będzie milionerem.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 18 września 2019 o 15:09

1-3% ludzi posiada zmutowany gen hDEC2, dzięki czemu mogą normalnie funkcjonować śpiąc 3-5 godzin dziennie.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 17 września 2019 o 20:09

Ojciec Michaela Jacksona zmuszał go do tańczenia na gorącym piecu, by piosenkarz szybciej poruszał się podczas występu.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 17 września 2019 o 13:09 przez Defdef

Gdyby na Ziemi na 5 sekund zabrakło tlenu, to wszystkie budynki z betonu zawaliłyby się.

Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 17 września 2019 o 12:09